Sunday, February 9, 2014

Toko Buku Islam Online

Si Cheap Por Ad Sales Rritja - Bizneset nuk e mohojnë se marketingu është guri themeltar i produktit të saj . E pra , një mashtrim të marketingut është për të reklamuar . Vetvete Advertising është e ndarë në dy: 1 . Reklamim tradicionale dhe moderne Reklamim . Toko Buku Islam

Natyrisht këtë herë u dominuan nga reklamat moderne . Edhe pse shumë aspekte të reklamave moderne ende membutuhlan avantazhet e reklamave tradicionale . Por për fat të keq bizneset e sotme të përqëndrohet në reklamat moderne .

Ne mund të shohim shembuj të reklamave tradicionale me derë shitjen e drejtpërdrejtë në derën , fletushka, broshura , gazeta dhesi , radio dhe televizioni në fakt mund të merrni në reklamat tradicionale . Por për të bërë modifikimet e kjo e bën lloje kedaalam e reklamave moderne .
të rritur shitjet

Unë do të jap një shembull të një operatorëve të biznesit shtypjen me anë të reklamave duke përdorur fletushkave / buletine . toko muslim murah

Një ditë shoku im ishte i fiksuar krijuar një makinë shtypi , por ai nuk kishte para , ai vetëm kryeqyteti dizajn ekspert vetëm. Nëse ka një urdhër ai hodhi një tjetër shtypje .

Pastaj ai pa numrin e lutjeve të së premtes adhuruesit marrë buletine dhe pastaj të marrë në shtëpi . Së fundi , me idenë për të bërë gazetën e saj . Buletini material ai mori nga fetë situs2 mëdha . Pastaj nga buletinin ai dha emrin dhe adresën e printimit copyrigt së bashku me numrat e telefonit të çdo faqe në njerëzit shpresë do të dinë . Dhe duhet të dini buletinin Agan ndarë dhe shpërndarë falas në çdo xhami rreth qytetit të Yogyakarta .

E pra kjo është ajo ku ajo filloi , është bërë një buletin popullore komunitet dhe do të urdhërojë kopje të tij gjithnjë e më shumë .

Gjatë historisë ne do të dinë se si për të reklamuar truket lirë .

Dhe çfarë lidhje me se si për të rritur shitjet në botë online ?

Saturday, February 8, 2014

Cara Meningkatkan Penjualan Online

Kay ikaw nga gusto sa pagbuhat sa negosyo sa online nga kalibutan nga gihigugma ko ya yano nga tips Unsaon sa Dugangi Online Sales . Kinabuhi ang imong og sumala sa kasamtangan nga mga kapabilidad . Cara Meningkatkan Penjualan Gamis Online

1 . Pagkat-on SEO , SEO google nagkadaiya sumala sa development apan sa labing menos mga sukaranan sa SEO nga gidominar sa mga online nga negosyo . Seo mao ang paryente , tungod kay sa unang pahina target sa pagdani pumapalit sa atong site . SEO mao ang labing dinalian nga praktikal nga paagi sa pagdugang sa online sales

2 . Pagkat-on sa sistema sa Bubalo ( Conversion Rate pagkamalaumon ) nga dugang sales pagkakabig . Bisan tuod daghang mga bisita moabut kesitus kanato apan nganong walay usa gusto nga sa pagpalit ? Maayo ang siyensiya nahimutang disnilah Bubalo , sa paghimo sa mga konsumedor talagsaon nga ug direkta pagpalit sa atong mga produkto mahimong mahal bisan . tips penjualan online indonesia

3 . Ang gugma Special Discount sa mga kustomer .

4 . Promo sa social media

5 . Pagpalambo sa pagtan-aw sa mga blog , kon karon sa daghan nga mga smartphone tiggamit sa atong site ang sa pagkatinuod responsive

6 . Displaying customer nga mga pagpamatuod , nga kini mao ang mapuslanon sa pagkombensi sa bag-ong mga kustomer sa pagtuo nga ang inyong mga online store nga kini dili tinumotumo .

7 . Upload litrato ug video

8 . Advertise sa dagko nga mga dapit .

9 . Advertise sa Google AdWords o PPC

10 . Ug daghan pa nga unsa nga paagi sa pag- Dugangi Online Sales

Cara Meningkatkan Penjualan Online